درمان بواسیر (هموروئید) بالیزر

بدون درد ، خونریزی ، بیهوشی و نقاهت

بواسیر یا هموروئید یک بیماری مزمن و شایع می باشد دکتر قمری با سالها سابقه عمل بواسیر و تقریباً 1500بار ورود به اتاق جراحی قصد دارد برای شما همه چیز را در رابطه با درمان بواسیر توضیح دهد ،قبل از هر چیز باید بدانید جراحی بواسیر جزو عمل های خطرناک و پیچیده قرار نمی گیرد. این جراحی اصولاً در مدت 30 دقیقه انجام می شود. دکتر قمری اعتقاد دارد اولین راه برای درمان هموروئید، جراحی نیست و انواع هموروئید را نباید با جراحی درمان نمود. بعضی اوقات افراد بیماری دیگر مقعدی را با بواسیر اشتباه می گیرند لذا در ادامه مطالبی را درج کردیم که شما بتوانید تا حد زیادی بدون مراجعه به پزشک با بیماری خود آشنا شوید. هدف نهائی دکتر قمری رضایت مندی مراجعین است، این امر شامل بهره وری از بهترین امکانات، معاینه بسیار دقیق و سنجیده ،مشاوره تلفنی، اینترنتی رایگان و کم شدن هزینه عمل بواسیر، می باشد.​در مطب ایشان خبری از تجملات بیش از انتظار نیست که بخواهد برای بیمار بدون دلیل خرج تراشی شود .

درمان بواسیر (هموروئید) از زبان دکتر سید عبدالرحیم قمری  متخصص جراحی عمومی،لاپاراسکوپی و بیماری های کلورکتال​​​​​​​ 

درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر و اطلاع از هزینه ها

بیماری بواسیر (هموروئید) چیست؟

بواسیر ها بالشتک هائی از بافت زیر مخاطی، حاوی شریانچه هاو فیبرهای عضله صاف و وریدهای کوچک هستند که در کانال آنال قرار دارند سه بالشتک هموروئیدی در موقعیت(چپ و جانبی) (راست و قدامی) (راست و خلفی)یافت می شوند. هموروئید ها بخشی از مکانیسم کنترل دفع هستند و یک قسمت طبیعی از آنورکتال می باشد. به همین دلیل فقط زمانیکه بواسیر علامت دار شود نیاز به درمان پیدا میکند. به زبان ساده به اتساع و گشاد شدن زیاد سیاهرگ ها در انتهای کانال آنال و مقعد، بیماری بواسیر گفته می شود.

بواسیر (هموروئید) چرا به وجود می آید؟

بواسیر (هموروئید) به سه علت ایجاد می شود:
1: زور زدن بیش از حد
2:افزایش فشار داخلی شکمی
3:مدفوع سفت
این سه علت موجب احتقان وریدی شبکه هموروئیدی و در نتیجه پرولاپس بافت بواسیر می شود. به عبارتی در هنگام زورزدن و یا فشار داخلی شکم و یا دفع مدفوع خشک، مویرگ‌های بخش ‌انتهایی دستگاه گوارش دچار کشش و التهاب می گردند. 
برای جلوگیری از هموروئید چه باید کرد؟
​​​​​​​

1:مصرف روزانه آب به میزان لازم که نرمال آن 8لیوان است وقتی آب لازم به بدن برسد مدفوع خشک و متراکم نمی شود در نتیجه زمان دفع فشار کمتری به انتهای روده می آید همین امر از بروز بواسیر جلوگیری می کند.
2:برای جلوگیری از بواسیر می توانید مصرف روزانه میوه و سبزی را در سبد غذائی خود بگنجانید. وقتی میوه و سبزی جات مصرف می کنید حرکت غذا داخل روده سریع و روانتر می شود و در نتیجه یبوست و متراکم شدن مدفوع رخ نمی دهد.
3: چاقی هم می تواند علت هموروئید باشد افراد چاق کم تحرک می شوند در نتیجه حرکات روده سرعت کمتری خواهند داشت.اصولا افراد چاق بیشتر درگیر یبوست هستند و همین امر بواسیر را بزرگ و ملتهب می کند.پس اگر چاق هستید هرچه سریعتر وزن خود را کاهش دهید. 
4:بلند کردن اجسام سنگین باعث ایجاد فشار به لگن می شود که همین مورد عامل فشار به انتهای روده می گردد علت بواسیر ورزش سنگین و غیر اصولی هم می تواند باشد که لگن تحت فشار قرار می گیرد یا زور زدن زیاد که روده را تحت فشار قرار می دهد. لذا برای جلوگیری از هموروئید از بلند کردن اجسام سنگین پرهیز کنید .
5:دیگر علت بواسیر تحرک کم و زندگی ماشینی است که همین امر باعث کم کاری دستگاه گوارش می شود. شما باید در طی روز ساعتی را به ورزش کردن سبک و یا هوازی اختصاص دهید.
6:نشستن دراز مدت روی صندلی که معمولاً برای کارمندان و رانندگان پیش می آید این امر باعث ایجاد فشار متوالی به ناحیه مقعد می شود و می تواند علت هموروئید شود. بخاطر همین مسئله به رانندگان و کارمندان توسیه می شود در طول مدت روز حد اقل سه بار به مدت 10 دقیقه از جای خود بلند شوند و قدم بزنند.
7:افرادی که مدام سرفه می کنند می توانند مستعد باشند چون سرفه باعث می شود به عضلات کف لگن فشار وارد شود. پس اگر شماهم درگیر سرفه های دائمی هستید سریعاً به دکتر متخصص مراجعه کنید و از ادامه بیماری ریوی خودجلوگیری کنید.
 

بیماری بواسیر (هموروئید) در بین آقایان و خانم ها بصورت یکسان ایجاد میشود. ولی احتمال بیماری هموروئید در خانمهای باردار بخاطر زور زدن در حین زایمان زیاد می شود و معمولاً به پرولاپس و ترومبوز ختم خواهد شد. که اغلب در این موارد هموروئید کتومی(برداشتن بواسیر) و جراحی بواسیر بهترین راه درمان است، بخصوص زمانیکه بیمار علائم مزمن را داشته باشد. نیمی از زنان آمریکا در طول زندگی خود دچار این بیماری می شوند. بانوان محترم توجه داشته باشند که هیچ مورد خجالت آوری برای درمان بیماری های کلورکتال وجود ندارد. متاسفانه خانمها برای معاینه دچار تردید می شوند و این مسئله باعث پیش روندگی بواسیر و تحمل درد در آنها می گردد. لذا شما باید سریعا با ما در تماس باشید.

بواسیر (هموروئید) خانم ها

انواع بواسیر (هموروئید) 

بواسیر خارجی: در پائین خط دندانه ای قراردارد و توسط پوست اطراف مقعد پوشیده شده و با توجه به عصب گیری زیاد در این ناحیه در صورت ترومبوز شدن،بواسیر درد بسیار شدیدی را ایجاد می کند. ترومبوزه به معنی لخته شدن خون داخل رگهای بواسیر است که درد زیادی برای بیمار در بر دارد.
بواسیر داخلی: در بالای خط دندانه ای قراردارد در این بخش اعصاب درد کمتر وجود دارد لذا اگر بواسیر در داخل بماند احتمال وجود درد کم است و بیشتر خونریزی مشاهد می شود. هموروئید داخلی برحسب میزان بیرون زدگی به چهار درجه تقسیم می شود.

بواسیر داخلی در 4 درجه وجود دارد:
درجه1:
هموروئید داخل کانال قرار گرفته در این حالت اصولاً بیمار خونریزی در هنگام دفع مدفوع دارد.
درجه2:بواسیر در زمان دفع مدفوع از کانال خارج می شود و پس از مدتی با اتقباض مقعد خود به خود به داخل بر می گردد.
درجه3:بواسیر در هنگام دفع مدفوع از کانال خارج می شود و با انقباض مقعد به داخل بر نمی گردد و بیمار باید با انگشت بواسیر را به داخل هدایت کند.
درجه4:در این حالت بواسیر همیشه بیرون و قابل لمس است و به هیچ عنوان به داخل بر نمی گردد.

​​​​​​​

درجه های بواسیر داخلی

هموروئید مرکب داخلی و خارجی: در محل خط دندانه ای(در طرفین خط دندانه ای) ایجاد می شود و مشخصات هر دو نوع داخلی و خارجی را دارد، در هموروئید مرکب بزرگ و علامت دارد بواسیر کتومی(برداشتن بواسیر) لازم است.
بواسیر (هموروئید) را با بیماری دیگر اشتباه نگیرید !
بواسیر یک بیماری شایع است و باید با این بیماری مثل کمردرد،معده درد،تنگی تنفس و یا بیماری های پوستی و ... رفتار کنیم تا بتوانیم در تشخیص بیماری سریع عمل نمائیم یعنی نباید احساس شود مراجعه به پزشک خجالت آور است و بخاطر این امر درمان را  به تعویق بیاندازیم شاید درمان هموروئید، از دید شما کمی غیر عادی به نظر بیاید ولی از نگاه پزشک متخصص جراحی هموروئید درمان بیماری بواسیر امری کاملاً معمولی می باشد، می توانیم بگوئیم بهترین راه برای تشخیص بواسیر معاینه شما توسط پزشک است، لذا هر موقع در بخش نشیمنگاه دچار تغییرات غیر عادی شُدید (مشاهد خون حتی کم)، درد، سوزش و ترشح حتما به پزشک متخصص جراحی بواسیر مراجعه کنید. درمان هرچه سریعتر ، جراحی ساده تری را شامل می شود و طبیعتاً هزینه های کمتری در بر دارد.از آنجائیکه چندین بیماری در ناحیه مقعد وجود دارد و معمولاً افراد در تشخیص نوع بیماری دچار اشتباه می شود، قصد داریم انواع بیماری نشیمنگاه  را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بیماری خود را به درستی تشخیص دهید.گاهی اوقات تشخیص افتراقی توسط فرد صورت می گیرد و احتمال دارد بیماری هائی همچون التهاب پوست مقعد،سرطان آنال، سرطان رکتوم،سرطان خالهای پوستی،زگیل تناسلی با هموروئید اشتباه گرفته شود، در این صورت بی توجهی می تواند عوارض جبران ناپذیری در بر داشته باشد.
مشاهده انواع بیماری نشیمنگاه

عکس بواسیر خارجی

هموروئید خارجی
در هموروئید داخلی درجه یک و دو چیز خاصی در بخش دندانه ای مقعد قابل رویت نیست ولی اصولاً در انتهای مدفوع و دستمال توالت خون دیده می شود.

بواسیر (هموروئید) چه علائمی دارد؟

هموروئید یا بواسیر با این علائم ظهور می کند:
​​​​​​​-خونریزی
-درد
-برون زدگی و یا پرولاپس
-خارش
خونریزی در اکثر هموروئید ها با درجات مختلف دیده می شود، 
درد در هموروئید ترومبوزه وجود دارد و بیرون زدگی بواسیر در درجات بالا مشاهده می گردد و خارش در زائده های پوستی که اغلب باقیمانده بواسیر های خارجی هستند  احساس می شود و این مسئله باعث مشکلات بهداشتی می گردد.
عمل جراحی هموروئید
اتاق عمل برای جراحی هموروئید

هموروئید درمانی با لیزر

هموروئید درمانی با بستن رگ

هموروئید درمانی بصورت کتومی

درمان هموروئید بستن رگ

بواسیر چگونه درمان میشود؟


درمان طبی: افزایش مصرف مایعات،افزودن فیبر به رژیم غذائی،مصرف نرم کننده های مدفوع،خودداری از زور زدن و رعایت بهداشت مناسب مقعد، درمان طبی برای بیماری هموروئید می باشد.
بستن رگ: يک بند لاستيکی به دور انتهای بافت بواسير بسته می شود تا ورود جريان خون را متوقف کند. پس ازچند روز، بافت هموروئید خشک و چروک شده و می افتند، اما ممکن است هفته ها طول بکشد تا ناحيه ی آسيب ديده به طور کامل درمان شود.
تصلب درمانی(اسکلروتراپی): يک ماده شيميايی به داخل رگ بواسیر تزريق می شود تا آن را جمع کرده و کوچک کند.
فتوکوآگولاسیون مادون قرمز و لیزر درمانی: از ليزر برای سوزاندن و جمع کردن بافت های بواسيری استفاده می شود.نیاز به دستگاه مجهز برای درمان دارد و باید توسط متخصص جراحی بواسیر انجام شود.​​​​​​​ 
بواسير برداری:معمولاً زمان بیرون زدن هموروئید استفاده می گردد. اين روش درمان به صورت جراحی بواسیر انجام می شود که نياز به بستری شدن دارد. حتما باید توسط پزشک متخصص جراحی هموروئید انجام شود.

نکته مهم: معمولاً 90% جراحی های بیماری های کلورکتال بدون نقاهت، خونریزی، درد، سوزش و در کمتر از یک ساعت انجام می شود​​​​​​​​​​​​​​.
​​​​​​​

درمان بواسیر (هموروئید) با 
لیـــــزر
​​​​​​​​​​​​​ co2

عمل بواسیر با دستگاه لیزرco2 ظرافت جراحی هموروئید را چندین برابر میکند البته از آنجائیکه این دستگاه قیمت بالائی دارد معمولاً در همه مراکز مورد استفاده قرار نمیگیرد. درحال حاضر درمان بواسیر با این دستگاه اصولاً بهترین انتخاب بیماران است. دراین روش به بستری شبانه نیازی نیست و جراحی بواسیر بالیزر بین 15تا30دقیقه بدون درد و خونریزی انجام می گردد. احتمال عود پائین می باشد و بیماران پس از عمل هموروئید به زندگی معمول خود می پردازند.​​​​​​​هموروئید درمانی با لیزر توسط تجهیزات مناسب و بهره مندی از یک  پزشک متخصص جراحی هموروئید زبده و با تجربه می تواند راهی مناسب برای درمان باشد. در این روش به بافت های اطراف بواسیر کمترین آسیب رسیده خواهد شد، دراکثر مواقع به بستری شبانه نیازی نیست و بیمار چند روز پس از درمان می تواند به امور روزانه خود بپردازد. البته در پاره ای مواقع استفاده از لیزر، بهترین راه درمان نمی باشد. این مسئله بستگی به تشخیص پزشک متخصص دارد، می توانیم بگوئیم دکتر قمری بهترین درمان را انجام می دهد.پس قبل از هر چیز با ویزیت شدن مطمئن شوید بهترین نوع درمان برای شما کدام گزینه است.

هزینه عمل بواسیر با لیزر co2

جراحی هموروئید جزو عمل های سنگین محسوب نمیشود در نتیجه هزینه جراحی بواسیر با لیزر بالا نیست.از طرفی دکتر قمری صرفاً طبق تعرفه نظام پزشکی اقدام به درمان میکند بخاطر همین نکته بیماران محترم نباید نگرانی بابت هزینه درمان داشته باشند. لذا در اولین مرحله، اقدام به ویزیت شدن نمائید تا هرچه زودتر از درد و خونریزی بواسیر رها شوید.

درد هموروئید
جراحی بواسیر و یا لیزر درمانی چه عوارضی دارد؟
جراحی هموروئید عوارض ذیل را در بر دارد:
​​​​​​​درد پس از برداشتن هموروئید:
نارکوتیک ها،NSAIDها،شل کننده های عضلانی ،مسکن های موضعی و نشستن در لگن آب گرم می تواند درد برداشتن بواسیر را کاهش می دهد.
احتباس ادراری: عارضه ی شایعی پس از عمل بواسیر است.با کاهش تزریق مایعات داخل وریدی در حین و حوالی عمل و تسکین درد خطر احتباس ادراری کم می شود.
تراکم مدفوع: در نتیجه درد ایجاد می شود. با انماهای قبل از عمل هموروئید، آمادگی مکانیکی مختصر روده، مسهل ها و کنترل کافی درد احتمال ایجاد آن کم خواهد شد.
خونریزی: پس از جراحی بواسیر خونریزی اندک به ویژه در هنگام دفع قابل قبول بوده و نیاز به اقدام خاصی ندارد ولی اگر شدت آن زیاد باشد باید با پزشک خود در تماس باشید.
​​​​​​​
جراحی هموروئید در روزهای تعطیل
دکتر قمری این امکان را مهیا کرده که جراحی بواسیر افراد شاغل و یا ساکنین شهرهای دیگر در ایام تعطیل توسط شخص خود دکتر انجام گردد. ایشان شرایط بیمار را برای جراحی هموروئید کاملاً درک نموده تا همه افراد بتوانند توسط بهترین پزشک متخصص هموروئید در تهران درمان شوند.معمولاً بیماران سوال می کننداین عمل جراحی چند ساعت طول میکشد که باید در جواب این سوال بگوئیم اصولاً کمتر از یک ساعت زمان نیاز است. ضمناً درمان بواسیر بدون نقاهت می باشد.با این تفاصیل افراد شاغل و ساکنین شهر های دیگر می توانند همه مراحل را در یک روز به اتمام برسانند.

عمل بواسیر افراد شاغل در تعطیلات