مرکز تخصصی کامپوزیت تهران

دندانپزشک - زیبایی / کامپوزیت IPS 

دندانی خواهم ساخت که حتی برجسته ترین دندانپزشکان ایران هم نتوانند از آن ایرادی بگیرند

دندانپزشک - زیبایی 

تا رضایت 100% شما فرآیند زیبایی دندان را ادامه می‌دهم

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان یا همان کامپوزیت ونیر روکشی براق و سفید برای زیبائی و از بین بردن عیوب دندان می باشد. این روش باعث شده درمان زیبایی دندان بسیار جذاب شود و دندان ها فوق العاده درخشنده و ظریف در دهان قرار بگیرند. ضمناً کامپوزیت دندان دوام و ماندگاری طولانی دارد به نحوی که اگر مراقبت لازم از آنها صورت بگیرد تا انتهای عمر می شود روی داشتن دندان های هالیوودی حساب کرد. کامپوزیت دندان بهترین و پر طرفدار ترین روش اصلاح طرح لبخند در جهان است. ضمناً نسبت به روشهای دیگر ارزانتر می باشد. کامپوزیت دندان ترکیبی از ماده ماتریکس رزینی است که به صورت خمیر می باشد، متخصص دندانپزشکی بدون نیاز به لابراتوآر ماده را بر روی دندان قرار می دهد تقریباً کاری ظریف مثل ساختن مجسمه های لوکس و کوچک، سپس به وسیله تابش نوری خاص این ماده بر روی دندان محکم می گردد. در انتها با پولیش براق و درخشنده می شود. البته نکته حائز اهمیت دقت، ظرافت و تجربه بالای دندانپزشک در انجام کامپوزیت دندان است. یک دکتر متبحر دنداپزشک زیبائی می تواند با ذوق وسلیقه بالا بهترین نتیجه را برای افرد ایجاد کند.

عکس، بیمار دکتر آیت الهی

توجه: زیبایی مورد نیاز شما در کامپوزیت صرفاً به دو عامل بستگی دارد 1: استفاد از مواد درجه یک کامپوزیت 2: دقت نظر و سلیقه دندانپزشک لذا در انتخاب مرکز مورد نظر به این دوعامل دقت زیادی داشته باشید.

تفاوت لمینیت با کامپوزیت چیست؟

ابتدا باید بدانید لمینیت دونوع دارد 1:کامپوزیتی 2:سرامیکی نوع کامپوزیتی، از جنس خمیر است و روی دندان توسط دندانپزشک مالیده و شکل داده می شود. نوع سرامیکی پس از قالب گیری توسط لابراتوآر ساخته می شود و دندانپزشک لمینیت ها را روی دندانها دانه دانه می چسباند. قیمت نوع دوم یعنی لمینیت سرامیکی بسیار گرانتر از نوع اول یعنی لمینیت کامپوزیتی می باشد. لازم است بدانید تا ابتدای سال 2018 بازیگران هالیوود ، افراد سرشناس و متمول برای زیبایی دندانهایشان از لمینیت سرامیکی استفاده می کردند.بخاطر همین امر است که دندانهای هالیوودی ها ضخیم و چهارگوش نیست و درشتی و زیبایی خارق العاده ای دارد. خبر خوب اینجاست که از سال 2018 نسل جدید لمینیت وارد بازار شد که ترکیب کامپوزیت و سرامیک است و به آن کامپوزیت سرامیکی یا IPS گفته می شود. در این لمینیت به ماده اولیه کامپوزیت، ذرات سرامیک اضافه شده تا دندانپزشک مجبور نباشد برای روشنی دندان ضخامت دندانها را با مواد زیاد کند. از طرفی مواد اولیه کامپوزیت سرامیکی درخشندگی بسیار بالایی دارد، ضمناً شکل پذیری این ماده بسیار زیاد است و دندانپزشک می تواند یک اثر هنری در سطح زیباترین دندان جهان را خلق کند. در حال حاضر هالیوودی ها هم از کامپوزیت سرامیکی استفاده می کنند چون این کامپوزیت معطلی ندارد و در یک جلسه دندانها کاملا اصلاح و زیبا می شود. از طرفی کامپوزیت سرامیکی لایه ای روی دندانها است که به نوعی از آسیب های احتمالی و حتی پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. کامپوزیت سرامیکی بسیار مستحکم است و به راحتی شکسته نمی شود در این کامپوزیت درصد تراش دندانها تقریباً به صفر می رسد. خب با تمام این نکات قطعا می توان گفت کامپوزیت سرامیکی بهترین راه دستیابی به زیبایی سریع دندانها است.

و آشنایی با کامپوزیت سرامیکی

تفاوت لمینیت با کامپوزیت

کامپوزیت سرامیکی چیست و چه تفاوتی با کامپوزیت معمولی دارد؟

کامپوزیت سرامیکی نسل جدید کامپوزیت است که در ماده رزینی اولیه کامپوزیت، ذرات سرامیکی که مربوط به لمینیت سرامیکی است وجود دارد. این ماده باعث می شود استحکام کامپوزیت چند برابر شود و عمر مفید کامپوزیت بسیار طولانی باشد. از طرفی درخشندگی و زیبایی لمینیت کامپوزیتی تا حد لمینیت سرامیکی بالا می رود و بسیار نازک است. بخاطر همین امر شکل دندانها بسیار ظریف و طبیعی تر خواهد شد. خانم دکتر آیت الهی با 25سال سابقه مداوم امور دندانپزشکی زیبایی، توانسته بهترین نوع کامپوزیت را خلق کند ایشان برای دو فک بالا و پائین 8تا10 ساعت وقت می گذارد، دکتر ماندانا آیت الهی صرفاً از مواد اورجینال استفاده می کند تا بتواند بهترین دندان را برای مراجعه کننده خلق نماید. ضمناً قیمت این نوع کامپوزیت را تقریباً یک سوم قیمت واقعی تعیین نموده تا همه افراد قادر باشند دندانهای هالیوودی در چهره خود جای دهند. علاقه اصلی ایشان متمرکز بر روی زیبایی cosmetic و برگرداندن لبخند زیبا به شما عزیزان می باشد.

نکته مهم : کامپوزیت باید سالها زیبا بماند اگر کامپوزیتی که برای فرد گذاشته می شود شش ماه تا یک سال زیبا و خوش رنگ باشد و سپس تغییر رنگ بدهد و یا فرم اولیه خود را حفظ نکند یک پروژه زیبایی شکست خورده قلمداد می شود. بخاطر همین امر شما نباید صرفاً درگیر دستیابی به قیمت ارزانتر باشید و می بایست اعتبار پزشک را در نظر بگیرید. از آنجائیکه تمام مواد استفاده شده توسط دکتر آیت الهی اورجینال و اروپایی و یا آمریکایی می باشد ایشان با کمترین سود ممکن قیمت را تعیین نموده است. شما می توانید با خیالت راحت دندانی زیبا با بلند مدت ترین گارانتی را داشته باشید.

4825494 - 0933

88015766 - 021

دندانپزشک زیبائی

کامپوزیت IPS باقالب گیری چیست؟

درابتدا باید بدانید " IPS " likhten eshtain بهترین مواد موجود در جهان برای کامپوزیت دندان است که درخشندگی و ظرافت نهایی کار را تا حد خیلی بالا  افزایش می‌دهد. این مواد باید بر روی دندان توسط دندانپزشک قرارداده شود، سپس با هنرمندی خاصی تزیین گردد و با نورUV مستحکم گردد، در انتها پولیش شود. مهمترین عوامل برای دستیابی به زیباترین دندان استفاده از مواد عالی که همان IPS لیختن اِشتاین می‌باشد و بهره گیری از دندانپزشک با تجربه و هنرمند است که با اطمینان می‌توان گفت دکتر آیت الهی در این حوزه بهترین است. اما با روشی نوین، زیبایی کامپوزیت دندان را می‌توان تا چند برابر ارتقا داد. البته بخاطر جدید بودن متد، این روش در حال حاضر به ندرت در ایران استفاده می‌شود. در این شیوه ابتدا از دندان های بیمار یک قالب گرفته می‌شود این قالب توسط لابراتوآر تبدیل به مدل نهایی دندان می‌گردد و دندانپزشک از روی مدل ایجاد شده کامپوزیت را روی دندان فرد  پیاده سازی می‌کند. در این متد ریزه‌کاری های دندان تماماً رعایت شده و لبه‌های دندان حالت شیشه ای خود را حفظ می‌کند. ما می‌توانیم ادعا کنیم بی‌شک بهترین و زیباترین دندان را برای شما می‌سازیم دندانی که هیچ متخصصی نتواند کوچکترین ایرادی به آن بگیرد و در تمام محافل دندانها و لبخندتان همه را محسور کند.

بهترین برند کامپوزیت

کدام کشور بهترین کامپوزیت سرامیکی را تولید می کند؟

کامپوزیت سرامیکی اولین بار در کشوری به نام لیختن اشتاین با برند IPS تولید شد. بخاطر همین امر اکثراً کامپوزیت سرامیکی را با نام کامپوزیت IPS می شناسند حتی دندانپزشکان هم از همین عنوان استفاده می کنند. از آنجائیکه این کشور در مجاورت سوئیس است عوام مردم کامپوزیت IPS را برند سوئیسی قلمداد می کنند .در واقع کامپوزیت سرامیکی می تواند با مواد آمریکایی ، سوئیسی ، آلمانی، ژاپنی و... برای متقاضیان استفاده شود. ولی بایدگفت قطعاً برند IPS سرشناس ترین وبهترین نوع کامپوزیت سرامیکی است. خانم دکتر آیت الهی برای کسب نتیجه بهتر ترجیح می دهد از کامپوزیت IPS استفاده کند تا بهترین دندان را برای بیمار خلق نماید.

بهترین برند کامپوزیت
دکتر ماندا آیت الهی متخصص کامپوزیت
کامپوزیت IPS
کامپوزیت ونیر
بهترین کامپوزیت دندان

عکس، بیمار دکتر آیت الهی

عکس، بیمار دکتر آیت الهی

عکس، بیمار دکتر آیت الهی

عکس، بیمار دکتر آیت الهی

کامپوزیت دندان برای چه افرادی مناسب است ؟

کامپوزیت دندان برای کسانیکه که دندانهای نامنظم و یا شکسته داشته باشند مناسب است. افرادی که دندانهایشان جلو و عقب در آمده و از لبخند زدن خود لذت نمی برند می توانند با کامپوزیت دندان، لبخندی زیبا را تجربه نمایند. دندانهایی که لبه ی اره ای شکل دارند با کامپوزیت دندان رفع ایراد می گردند و به مروارید سفید درخشنده تبدیل می شوند. خصوصاً افرادی که بین دندانهای آنها فاصله وجود دارد  می توانند عیوب این ناحیه را با کامپوزیت دندان اصلاح کنند. ولی باید گفت صرفاً کامپوزیت دندان برای رفع مشکلات ذکر شده نیست، همانطور که می دانید بازیگران، ورزشکاران و حتی انسانهای معمولی که به چهره خود اهمیت می دهند و علاقه دارند  دندانهایشان کامپوزیت شود. پس کامپوزیت ونیر به طیف خاصی از افراد مربوط نمی شود و باید گفت هر فردی که بخواهد دندانی زیبا و دلربا داشته باشد می تواند از کامپوزیت دندان استفاده نماید.طی تحقیقاتی در امریکا مشخص شد 95% افراد می توانند با ارائه لبخند زیبا، ارتباط سریعتری را با انسانهای دیگر برقرار کنند از آنجائیکه تنها موجود زنده دنیا انسان هست که می تواند با نمایش دندانها امنیت را برای هم نوع خود تداعی کند لذا وجود دندان زیبا در چهره افراد نقش بسیار مهمی در زندگی ایفا می نماید.

کامپوزیت دندان سوئیسی

عکس، بیمار دکتر آیت الهی

کامپوزیت به دندان و لثه آسیب نمی رساند !!!

چون اکثراً در کامپوزیت برش و تراشی به دندانها داده نمی شود و ماهیت این ماده آسیب رسان نیست پس مطمئن باشید کامپوزیت ونیر برای سلامتی شما مضر نمی باشد. از آنجائیکه دندان عضو مهمی در چهره است و نمایش دندانها عامل پر اهمیتی برای برقراری ارتباط می باشد این فرآیند زیبائی به سلامت روحی افراد بسیار زیاد کمک می کند، بهترین نتیجه کامپوزیت در گرو تجربه، دقت نظر، و تخصص پزشک و از همه مهمتر ظرافت بکار گرفته شده دندانپزشک در این کار هنری است. کامپوزیت دندان فرآیندی طولانی مدت (حدود7تا10ساعت) است و اگر پزشک تحمل این کار دقیق و طولانی را نداشته باشد نتیجه خوبی حاصل نخواهد شد.

رنگ کامپوزیت دندان تا چه مدت سفید و درخشنده می ماند؟

​رنگ کامپوزیت دندان ماندگاری بسیار بالائی دارد منتهی مشابه دندان اصلی مادرزادی به مراقبت هائی نیاز دارد. که هرچه نکات درج شده در ذیل مورد توجه قرار بگیرد ماندگاری رنگ کامپوزیت دندان بالاتر می رود.
1:مصرف نوشابه، قهوه، چای و دیگر نوشیدنی های تیره رنگ را تاجای ممکن کاهش دهید و در هفته اول که کامپوزیت دندان گذاشته اید به هیچ عنوان این مواد را مصرف نکنید.
2:درصورتیکه خوراکی و نوشیدنی رنگ دارد میل فرمودید صریعاً مسواک مصرف نمائید اگر مسواک در دسترس نبود حتما یک لیوان آب در دهان قرقره کنید.
3:مصرف روزانه نخ دندان و سه بار مسواک ضروری است.
4:صرفاً از دهانشویه ای که دندانپزشکتان معرفی کرده استفاده کنید.
5:سیگار ، قلیان و پیپ بر روی دندان اثر منفی دارد بهتر است استفاده آنها را کنار بگذارید و یا در صورت ضرورت استفاده از پک زدن عمیق پرهیز کنید.
6:گاز زدن خوراکی های سفت مثل سیب، هویچ، یخ و ... می تواند موجود آسیب رسانی به کامپوزیت دندان شود.
تذکر: در صورتیکه یک یا چند واحد از دندانهای کامپوزیت شده دچار عیب شوند دندانپزشک شما صرفاً همان دندانهای معیوب را تعمیر خواهد کرد.

بهترین برند کامپوزیت
کامپوزیت سرامیکی IPS
1:ارزان بودن کامپوزیت نسبت به لمینیت سرامیکی، لومینیرز، بریالنس و ...
2:مدت زمان دستیابی به کامپوزیت دندان در مقابل ارتودنسی بسیار کمتر است. در ارتودنسی حداقل 2سال زمان می برد تا دندانها 60% بهبود یابد ولی در کامپوزیت دندان بعد از یک روز نتیجه رویائی حاصل می شود.
3:برای کامپوزیت دندان نیازی به تراش دندانها نیست و اگر تراشی نیاز باشد بسیار سطحی در حد 0.3میلیمتر است که ابداً به عاج و مینا دندان آسیب نمی رسد.
4:اگر یک یا چند دندان دچار آسیب شود ترمیم به آسانی برای همان دندان معیوب انجام می گردد.
5:کامپوزیت دندان هیچ دردی برای فرد ندارد و حتی به تزریق داروی بی حسی هم نیازی نیست.
6:از آنجائیکه به لابراتوآر هم نیازی نیست خطای انسانی کاهش پیدا می کند و همه چیز معطوف هنر دست دندانپزشک است.
فواید کامپوزیت دندان نسبت به روشهای دیگر چیست؟

عکس، بیمار دکتر آیت الهی