ارتودنسی باتجهیزات آمریکایی بالاترین کیفیت در تهران

اقساط بلند مدت بدون چک / نقد 30%تخفیف

در ادامه همه نکات مربوط به ارتودنسی توضیح داده می شود تا آگاهی شما در این زمینه به بالاترین حد ممکن برسد

 ارتودنسی
معجزه ای برای زیبایی دندان

ارتودنسی قسطی

توجه: در این وب سایت تمام عکسها مربوط به دندانپزشکی درتا و نمونه کار خانم دکتر ماندانا آیت الهی است و سو استفاده از عکسها در سایتهای دیگر پیگرد قانونی خواهد داشت

اطلاع از قیمت ارتودنسی و شرایط پرداخت

ارتودنسی دندان چیست و چه نکاتی باید در این باره بدانید

وقتی نام ارتودنسی می‌آید، همه ما به یاد سیم‌های فلزی درون دهان و ظاهر عجیب آن‌ها می افتیم. اما غافل از اینکه بسیاری از ما لبخند زیبای خود را مدیون همین سیم‌های فلزی هستیم. تصور عموم مردم از فرایند ارتودنسی یک فرایند طولانی و وقت گیر است. به همین دلیل نیز بسیاری از افرادی که دارای ناهنجاری‌های دندانی هستند، از انجام ارتودنسی سر باز می‌زنند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، بهتر است بدانید که علم دندان پزشکی این روزها پیشرفت‌های بسیاری داشته و دیگر فرایند ارتودنسی مانند سابق نیست. بلکه با روش‌های جدید ارتودنسی اکنون این درمان به محبوب‌ترین روش برای مرتب کردن دندان‌ها و داشتن لبخندی زیبا تبدیل شده است. از آنجائیکه معمولاً درشتی دندان یکی از عوامل مهم جابجائی و روی هم رفتن دندانها است بیمار پس از اتمام ارتودنسی دندانهای بسیار زیبائی را بدست می آورد.
دکتر آیت الهی یکی از برجسته‌ترین متخصصان ارتودنسی در ایران است که ارتودنسی دندان‌ها را به بهترین نحو با کمترین درد و در کمترین زمان برای شما انجام می‌دهد. اگر کنجکاوید بدانید که ارتودنسی در مطب دکتر آیت الهی چگونه انجام می‌شود، در ادامه با ما همراه باشید.

متخصص ارتودنسی
چه دندان هایی نیاز به ارتودنسی دارند ؟

4825494 - 0933

88015766 - 021

بهترین کامپوزیت دندان
کامپوزیت IPS
دکتر ماندا آیت الهی متخصص کامپوزیت
کامپوزیت ونیر

عکس، بیمار دکتر آیت الهی

عکس، بیمار دکتر آیت الهی

عکس، بیمار دکتر آیت الهی

عکس، بیمار دکتر آیت الهی

انواع ارتودنسی که در مطب دکتر آیت الهی انجام می‌شود:

دکتر دکتر آیت الهی با دارا بودن سرتیفیکیت های مختلف از دانشگاه‌های معتبر آمریکا و اروپا و تسلط بر روش‌های روز دنیا برای مرتب کردن دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند، انواع ارتودنسی را متناسب با شرایط و خواسته‌های بیمار انجام می‌دهد.

ارتودنسی ثابت تمام فلزی

ارتودنسی ثابت فلزی همان روش قدیمی ارتودنسی است که در آن سیم‌های فلزی ارتودنسی با براکت های فلزی به دندان‌ها چسب می‌شوند. با اینکه این نوع از ارتودنسی ظاهر زیبایی ندارد، اما به دلیل استحکام بالا و نیز میزان موفقیت بالا در درمان ناهنجاری‌های شدید، هنوز هم پر استفاده ترین روش ارتودنسی است. ارتودنسی ثابت فلزی در برخی موارد ممکن است دچار زنگ زدگی شده و رنگ دندان‌ها را نیز تحت تأثیر قرار دهد. از طرفی نیز بسیاری از افراد به دلیل درد همراه با سیم‌ها و بریس ها در دهان از ارتودنسی فرار می‌کنند.
زیرا نصب سیم و براکت های ارتودنسی به مهارت زیادی نیاز دارد و هرچه دقیق‌تر باشد بیمار درد کمتری در طول درمان خواهد داشت. دکتر آیت الهی با داشتن تجربه بالا، علم به روز و با بهترین و جدیدترین نوع براکت معروف به self-ligating یا خود بازشونده ارتودنسی ثابت را برای شما انجام خواهد داد.
ارتودنسی دندان

ارتودنسی نامرئی ثابت:

ارتودنسی سرامیکی نوع دیگری از ارتودنسی ثابت است که در آن مانند روش قبل از سیم‌های فلزی و برخلاف آن از براکت های سرامیکی استفاده می‌شود. وجود براکت های سرامیکی شفاف به جای براکت های فلزی ظاهر بهترین به لبخند بیمار در طول دوره درمان می‌دهد. به همین دلیل نیز بسیاری از بیماران به خصوص خانم‌ها از این روش برای ارتودنسی استفاده می‌کنند.
از مزایای ارتودنسی سرامیکی می‌توان به این مورد اشاره که ظاهر دهان نیز با براکت های سرامیکی بسیار بهتر از روش قبل خواهد بود. اما در ارتودنسی سرامیکی، براکت ها ممکن است بر اثر فشار زیاد در هنگام غذا خوردن بشکنند و هزینه زیادی روی دستتان بگذارند.
به همین دلیل دندانپزشکان معمولاً برای انجام ارتودنسی ثابت به بیماران همان روش معمول قدیمی را توصیه می‌کنند. در برخی موارد نیز طبق درخواست بیمار این دو روش با هم ترکیب شده و تنها 4 دندان بالا(دندان‌های ظاهر شده در هنگام لبخند) براکت سرامیکی دریافت می‌کنند و برای سایر دندان‌ها همان براکت فلزی به کار می‌رود. در برخی موارد پس از تشخیص دندانپزشک، برای ارتودنسی ثابت علاوه بر براکت های شفاف از سیم‌های شفاف نیز استفاده می‌شود. به این ترتیب حتی با وجود ارتودنسی ثابت نیز شما در هنگام لبخند ظاهر زیبای سابق خود را خواهید داشت. زیرا این نوع ارتودنسی ثابت کاملاً شفاف بوده و مزاحمتی برای لبخند شما ایجاد نمی‌کنند.
ارتودنسی ثابت نامرئی در مطب دکتر آیت الهی با بهترین کیفیت انجام می‌شود تا در طولانی مدت آسیبی به آن وارد نشود. لازم به ذکر است که این نوع ارتودنسی کاملاً به نوع ناهنجاری دندان‌ها بستگی دارد و ممکن است برای بسیاری از ناهنجاری‌های دندانی قابل استفاده نباشد.

ارتودنسی نامرئی متحرک:

ارتودنسی متحرک نامرئی از جدیدترین روش‌های ارتودنسی در دنیاست که در مطب دکتر آیت الهی نیز به بهترین نحو انجام می‌شود. در این روش یک قالب پلیمری بسیار نرم و شفاف بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد تا دندان‌ها در طول زمان اصلاح شوند. برای انجام این روش باید هر 2 یا 3 هفته ( بسته به تشخیص پزشک و میزان حرکت دندان‌ها) قالب مخصوصی توسط دندانپزشک تهیه شود تا دندان‌ها در نهایت به شکل دلخواه و درست خود برسند.
ارتودنسی متحرک نامرئی کمترین درد و بهترین ظاهر را برای انجام ارتودنسی دارد. اما برای ناهنجاری‌های شدید نمی‌توان از این روش استفاده کرد. علاوه بر این، هزینه ارتودنسی متحرک نیز بیشتر از سایر روش‌هاست. زیرا نیاز به قالب‌های متعددی دارد.
ارتودنسی نامرئی
ارتودنسی ثابت پلاستیکی:
در این نوع ارتودنسی نیز براکت های پلاستیکی جای خود را به براکت فلزی می‌دهند. هرچند ظاهر براکت پلاستیکی در ارتودنسی ثابت از فلزی بهر و هزینه آن نیز نسبت به براکت سرامیکی کمتر است، اما به دلیل تغییر رنگ بسیار زیاد معمولاً از این روش کمتر برای ارتودنسی ثابت استفاده می‌شود.
زیرا عوض کردن براکت ها هر بار پس از تغییر رنگ نیاز به در آوردن کل سیم‌ها و براکت ها خواهد داشت. این فرایند نیز برای بیمار هم وقت گیر و هم درد آور است.
ارتودنسی نامرئی ثابت
در روش ارتودنسی لینگوال، سیم و براکت ها در پشت دندان‌ها نصب می‌شوند. این نوع درمان نیز به دلیل جلوگیری از ایجاد لبخند غیر طبیعی در بیماران استفاده می‌شود. در روش لینگوال در واقع سایر افراد اصلاً متوجه سیم و براکت داخل دهان شما نخواهند شد. به همین دلیل ظاهر بسیار بهتری نسبت به روش‌های دیگر خواهد داشت. اما معایب این روش باعث شده امروزه کمتر کسی به سراغ این روش ارتودنسی برود.
براکت لینگوال که در پشت دندان‌ها قرار می‌گیرد، آزاردهندگی بیشتری برای کام و زبان شما ایجاد می‌کنند. هم چنین تمیز کردن و پاکسازی دندان‌ها با حضور براکت لینگوال بسیار دشوارتر و ریسک پوسیدگی دندان‌ها بیشتر خواهد شد.
ارتودنسی لینگوال:
ارتودنسی پشت دندان
سن ارتودنسی

بهترین سن ارتودنسی چند سالگی است ؟

این سؤال برای بسیاری از والدینی که فرزندانشان دچار ناهنجاری دندانی هستند مطرح است. به گفته بسیاری از متخصصان، بهترین زمان برای انجام ارتودنسی و اصلاح ناهنجاری‌های دندانی سنین 6 تا 13 سالگی است. زیرا در این سنین استخوان‌های فک هنوز رشد خود را تکمیل نکرده‌اند و به راحتی قابل حرکت و اصلاح هستند. انجام ارتودنسی در این سنین طلایی هم زمان و هم هزینه کمتری نیاز خواهد داشت.
با این وجود بسیاری از کودکان در این سن به دلایل مختلفی مانند ترس از دندانپزشک، لبخند غیر طبیعی و... از ارتودنسی دوری می‌کنند. به همین دلیل اکثراً بیماران ارتودنسی افراد بالغ هستند. هرچند ارتودنسی در سنین طلایی بهترین انتخاب است. اما با پیشرفت علم اکنون ارتودنسی در سنین نوجوانی و جوانی نیز بدون مشکل انجام می‌شود. تنها از سن 40 سالگی به بعد ممکن است به دلیل بروز مشکلاتی مانند کم شدن تراکم استخوان‌ها و مشکلات بیشتر دندان‌ها انجام ارتودنسی سخت باشد. در مطب دکتر آیت الهی ارتودنسی با به روزترین روش‌ها و بهترین متریال انجام می‌شود. از این رو نیازی نیست نگرانی از بابت سن مناسب ارتودنسی باشید.
چه افرادی نیاز به ارتودنسی دارند؟
اینکه نیاز به ارتودنسی دارید یا نه موضوعی است که باید حتماً توسط دندانپزشک متخصص تشخیص داده شود. همانطور که می دانید، ارتودنسی روش‌های بسیار متنوعی دارد که هرکدام برای نوعی از ناهنجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند با تراش دادن دندان‌ها و لمینیت کامپوزیتی و سرامیکی می‌توان ناهنجاری‌های دندانی را برطرف کرد. در صورتی که این تصور کاملاً اشتباه است.
دندانپزشکان متعهد و حرفه‌ای با بررسی سوابق پزشکی بیمار و نیز مشکلات پیش رو سعی دارند بهترین روش را برای نگهداشتن دندان‌های اصلی بیمار معرفی کنند. لمینیت و یا کامپوزیت دندان‌ها کاربردهای دیگری در دندانپزشکی دارند و نمی‌توان از آن‌ها به عنوان روشی برای اصلاح ناهنجاری‌های دندانی استفاده کرد. زیرا زمانیکه دندانها خیلی نا مرتب باشد به علت تراش دادن زیاد دندانها بافت اصلی دندان از بین می رود. افرادی که دارای ناهنجاری‌های زیر هستند، ارتودنسی بهترین راه پیش روی آن‌هاست:
بهترین سن ارتودنسی
Overcrowding یا شلوغی دندان‌ها: شلوغی دندان‌ها دو حالت دارد. یا اینکه تعداد دندان‌های داخل دهان بیش از حد نرمال باشد. مانند بیمارانی که دندان‌های نیش اضافه دارند. یا فک بیمار جای کافی برای همه دندان‌ها نداشته و یا دندان‌های عقل باعث روی هم افتادن این دندان‌ها شده باشد.
Open bite یا باز بودن بین دو فک: در این ناهنجاری در مواقعی که دندان‌های خلفی و نیش روی هم قرار می‌گیرند بین دندان‌های جلو در دو فک فاصله وجود دارد. البته این فاصله ممکن است در ناحیه عقب یا کناره‌های فک نیز وجود داشته باشد.
Crossbite در حالت کراس بایت دو ردیف دندان به درستی روی هم قرار نمی‌گیرند. این مورد نیز حالت‌های مختلفی در بیماران دارد. گاهی اوقات کراس بایت در دندان‌های عقبی و گاهی اوقات در دندان‌های جلویی دیده می‌شود. در بهم ریختگی‌های شدیدتر نیز هر دو این‌ها دیده می‌شود.
Overbite این مورد مربوط به زمانی است که در هنگام بستن دهان دندان‌های ردیف بالا بر روی دندان‌های ردیف پایین قرار می‌گیرند. در موارد overbite شدید، ممکن است دندان‌های پایین با لثه برخوردن کنند.
Underbite(anterior crossbite) این ناهنجاری برعکس مورد قبل است. یعنی دندان‌های فک پایین در هنگام بستن دندان روی دندان‌های فک بالا قرار می‌گیرند. این ناهنجاری ممکن است تنها در 4 دندان جلو دیده شود. در موارد شدیدتر اما تمام فک را در بر می‌گیرد که به ظاهر بولداگ معروف است.
Spacing یا فاصله: فاصله بین دندان‌ها معمولاً به دلیل کوچک بودن دندان‌ها، از دست دادن یک یا چند دندان، زبان زدن به دندان‌های در حال رشد و یا جویدن شست به وجود می‌آید. این عارضه در بین کیس های ارتودنسی بسیار شایع است و راحت‌ترین نوع ارتودنسی را نیز دارد.

ارتودنسی آمریکایی
ارتودنسی اطفال
کودکان اکثراً از سیم‌های ارتودنسی و شکل و ظاهر آن‌ها فراری هستند. همین امر نیز سبب شده تا ارتودنسی اطفال با روش‌های خاصی مانند ارتودنسی ثابت انجام شود. زیرا در این روش کودک می‌تواند رنگ کش های دور براکت ها و سیم ارتودنسی را خودش انتخاب کند و از ارتودنسی دندان برای خودش سرگرمی بسازد. این روش تمایل کودکان به انجام ارتودنسی را افزایش می‌دهد.
ارتودنسی اطفال به خصوص در سنین 6 تا 9 سالگی اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل نیز همواره پزشکان سعی دارند کودکان را به انجام این درمان ترقیب کنند. دلیل این اهمیت نیز مزایای بسیار زیاد آن برای کودکان است. برطرف شدن عادات غلط مانند مکیدن انگشت، زبان زدن به دندان‌ها و تنفس دهانی، اصلاح الگوی رشد فک‌ها و دندان در کودکان و عدم نیاز به جراحی در آینده و نیز درمان بسیار راحت‌تر با نتایج بهتر و ریسک کمتر، از جمله مزایای ارتودنسی اطفال هستند.
همانقدر که ارتودنسی اطفال اهمیت دارد، به همان اندازه نیز نیازمند دقت و تجربه است. تشخیص درست ایرادهای فکی و دندانی، شناسایی عادات بد کودکان، استفاده از مناسب‌ترین نوع براکت و بستن صحیح و بدون درد سیم و براکت های ارتودنسی در این فرایند بسیار مهم است. دکتر آیت الهی با سابقه بیش از 20 سال در زمینه ارتودنسی اطفال این پروسه را برای کودکان شما به بهترین نحو انجام خواهد داد.
ارتودنسی اطفال چگونه انجام می شود؟
ارتودنسی انواع مختلفی دارد که هرکدام نیز بسته به جنس و نوع براکت های آن هزینه متفاوتی دارد. دکتر آیت الهی برای انجام ارتودنسی از بهترین متریال (پک آمریکایی) استفاده می‌کند تا دندان بیمار در طول درمان دچار تغییر رنگ نشود و خود براکت ها نیز مقاومت و عمر بالایی داشته باشند. به طور معمول با توجه به کیفیت بالای مواد ، دقت و ظرافت بالا در انجام ارتودنسی، این درمان با مبلغ 3930000 تومان برای هر فک به صورت نقد و 4930000تومان به صورت قسطی در مطب دکتر آیت الهی انجام می‌شود. پرداخت اقساطی نیز شامل پرداخت 30% از هزینه به صورت نقد و پرداخت باقی آن در 7 قسط می‌باشد. که میتوان گفت نسبت به نوع کار که در سطح بسیار بالا اجرا و انجام می شود این قیمت و شرایط پرداخت فوق العاده مناسب است.

قیمت ارتودنسی چقدر است؟

قیمت ارتودنسی